Myjnia ręczna

Dla kogo myjnia ręczna?

Kiedy chcemy umyć samochód, poszukujemy rozwiązania tego problemu często w najprostszy sposób, myjąc auto samodzielnie lub korzystając z myjni automatycznych. Niestety klienci myjni automatycznych zauważyli, że maszynowe szczotki, nie zawsze potrafią umyć samochód, nie rysując lakieru, nie domywają dokładnie zakamarków i przetłoczeń tak jak możemy to zrobić ręcznie. Dlatego powstały myjnie, gdzie sami lancą pod ciśnieniem możemy umyć samochód. Niestety brak wiedzy o myciu samochodu, korzystanie z nieodpowiednich programów i mycie "na wyczucie" powoduje, że auto mokre wygląda bardzo dobrze, jednak kiedy wyschnie widać zacieki, niedomyte miejsca i inne mankamenty tego rozwiązania.

Największym błędem powyższych rodzajów mycia samochodu jest niedokładność wykonania, zacieki i brak dokładnego umycia samochodu w zakamarkach oraz pozostawienie niektórych zabrudzeń praktycznie nietkniętych (np. kropeczek smoły).

Pozbawiona wszystkich opisanych błędów jest myjnia ręczna. Wyspecjalizowany pracownik często zwany "Detailerem" przy doborze odpowiednich technik, kosmetyków do pielęgnacji samochodu i czasu jest w stanie dokładnie wyczyścić samochód, nie tylko z kurzu, ale także z odprysków smoły, jakie są na lakierze, fragmentów owadów itp. Mycie wieloetapowe sprawia, że samochód jest naprawdę czysty.

Odpowiadając na pytanie, dla kogo jest mycie detailingowe - dla wszystkich, którzy chcą mieć naprawdę czyste auto, dbają o swój samochód i lubią przebywać w komfortowych samochodach, co podnosi komfort jazdy.


Co to jest mycie detailingowe?

Mycie detailingowe w myjni ręcznej różni się diametralnie od standardowego mycia, jakie znamy. Cały proces zaczyna się od aktywnej piany, która posiada neutralny pH dla lakieru i wosku. Na tym etapie zazwyczaj przeciętny użytkownik kończy mycie...a w detailingu dopiero zaczynamy proces. Mycie pianą aktywną pozwala pozbyć się luźnych zanieczyszczeń.

Używa się również specjalnych środków dedykowanych do usuwania różnego rodzaju zabrudzeń. W myciu detailingowym użyte preparaty są najwyższej jakości, ponieważ tylko takie kosmetyki zapewniają odpowiednią jakość wykonania usługi. Specjalistyczne preparaty służą do usuwania nalotu z klocków hamulcowych, który osadza się na lakierze tzn. deironizacja lakieru (również przy myciu felg).

Proces zwany dekontaminacją lakieru polega na usunięciu resztek owadów i zabrudzeń organicznych oraz smoły i asfaltu, które często są widoczne na lakierze w postaci czarnych kropek.

Po usunięciu resztek organicznych i syntetycznych rozpoczyna się mycie zasadnicze, które odbywa się "na dwa wiadra", wyposażonymi w specjalne separatory, a wszystko po to, żeby zabrudzenia, które są na lakierze nie były "rozcierane" ponownie w innych miejscach. Specjalistyczna rękawica do mycia jest wykonana z włosów merynosa, żeby nie uszkodzić lakieru i dobrze domyć czyszczone powierzchnie.

Mycie zasadnicze w zakamarkach odbywa się pędzelkiem przy emblematach i trudno dostępnych miejscach. Również myje się elementy takie jak wnęki drzwiowe, wlew paliwa itp. Suszenie odbywa się przy pomocy mikrofibry, która jest delikatna dla lakieru i bardzo dobrze zbiera wodę z suszonych elementów. Miejsca trudno dostępne wydmuchuje się sprężonym powietrzem. Końcowym etapem jest czyszczenie szyb i na tym etapie kończy się etap mycia ręcznego, detailingowego.

Oczywistym jest również, że mycie ręczne detailingowe to również wnętrze, które jest odkurzane, czyszczone są schowki, mycie deski rozdzielczej i kokpitu oraz aromatyzacja powietrza.

Końcowym etapem jest nałożenie specjalnego dressingu do opon i elementów plastikowych. Lakier zabezpieczony jest hydrowoskiem. Dzięki takiemu zabezpieczeniu samochód nie wymaga tak częstego mycia.

Twoje auto może być naprawdę czyste, wystarczy zadzwonić. Możesz również zobaczyć w galerii efekt naszych prac, poczytać opinie i zadzwonić jak uznasz, że chcesz umówić się na mycie detailingowe. Kliknij tutaj, żeby przejść do kontaktu.

Kiedy myć samochód w myjni ręcznej?

Najlepiej myć samochód, zanim jest mocno brudne. Statystyki pokazują, że średnio Polak myje auto 4-6 razy w roku. Średnia jednak nic nie znaczy.

Z pewnością mycie detailingowe umożliwia zachowanie czystego samochodu na dłużej i w zależności od Twoich preferencji można je wykonywać częściej.

Co ciekawe czyste auto to nie tylko estetyka, ale także zdrowie. W przypadku samochodu tym bardziej, jeżeli spędzamy w nim sporo czasu. Czyste wnętrze jest ważne także dla alergików, dla których przebywanie w czystym samochodzie nie jest bez znaczenia. Jeszcze jednym aspektem zdrowotnym jest klimatyzacja i wentylacja.

Zachęcamy do korzystania z naszych usług przy zachowaniu zdrowego rozsądku i wybalansowaniu pomiędzy estetyką, komfortem użytkowania i kosztami usługi. Nasze ceny możesz sprawdzić w cenniku.

Zalety mycia w myjni ręcznej?

Największą zaletą jest czyste auto, zdrowie i przyjemność z jazdy. W końcu o to chodzi. Samochód z pięknym błyszczącym lakierem prezentuje się pięknie, a zadbany lakier pozwoli dłużej korzystać z pojazdu w bardzo dobrym stanie wizualnym. Zobacz samochody wyczyszczone przez nas w myjni ręcznej RoyalDetailing w naszej galerii.

Ile potrzeba czasu do profesjonalnego umycia samochodu?

W naszej myjni posiadamy dwa pakiety mycia w zależności od potrzeb użytkownika, z czego pełne mycie detailingowe może potrwać kilka godzin. Szczegóły określimy, po oględzinach samochodu, jednak musisz założyć, że 1 godzina to minimalny czas wykonania usługi.

Jakie kosmetyki do pielęgnacji są używane przy myciu detailnogowym?

Ponieważ świadczymy usługi na wysokim poziomie, również kosmetyki i substancje użyte do pielęgnacji Państwa samochodu są wysokiej jakości. Tylko takie produkty zapewniają wysoką jakość wykonania usługi, a dla nas łatwość aplikacji.

Jak i gdzie można zamówić profesjonalne mycie auta?

Profesjonalne mycie auta w Gliwicach i okolicach najlepiej zlecić w naszej profesjonalnej myjni - Royal Detailing. Wystarczy zadzwonić. Wszystkie dane, godziny pracy znajdziesz w kontakcie.

Czy lakier mojego auta jest bezpieczny podczas zabiegu mycia detailingowego?

Tak. Bezpieczne usunięcie zabrudzeń, bez uszczerbku dla lakieru jest jednym z głównych celów mycia detailingowego. Dodatkowo elementy są zabezpieczone specjalnymi środkami, które mają na celu zabezpieczyć powierzchnię i przedłużyć jej jakość do kolejnego mycia.

Ile kosztuje mycie detailingowe?

Ceny mycia ręcznego w Gliwicach w naszej myjni Royal Detailing są dostępne na stronie w cenniku.

Jak umówić mycie w myjni ręcznej?

Wystarczy do nas zadzwonić w godzinach pracy i umówić się na usługę. Telefon znajdziesz w dziale kontakt. Serdecznie zapraszamy.